28 Ocak 2011

Fatmagül... Ne, Ne, NEE?


Arkadaşlar, benim kulaklarım doğru mu duydu?
"Suçluyum...Seni koruyamadığım için." mi dedi o ayı? O öküz, o ALLAHIN PUŞTU!

25 Ocak 2011

90'lar Portre: AYŞEN


"Bir X vardı, ne oldu ona?" başlığı altında toplanan şahıslara karşı ilgim ile 90'lara, böyle komple her şeyine duyduğum tiksintiyle karışık hayranlık birleştiğinde kendimi tek bir ismi düşünürken buluyorum: Ayşen, Ayşen, Ayşen... 

21 Ocak 2011

Fatmagül Tatlı, Fatmagül Cici...
Vay, Fatmagül! Kız geçen hafta arkandan Kezban diye çemkirdiğimi duydun da içine Shera mı kaçtı, ne oldu sana bebetom? Yoksa "Deniz diziyi bırakacakmış" diye haber uçurdular da içime su serpmeye mi karar verdin? Ellerin dert görmesin yavruuum, yine insan kadınmışsın kuşuuum...

18 Ocak 2011

Uzmanından ÖBGZKİ'nin 6 AşamasıAşama #1: Ya Nolii Yaa?
Bu aşamada kişi diziyle yeni tanışmaktadır. Daha ilk bölümden kanın gövdeyi götürmesinden, ortada bir tuhaflık olduğunu hissetmekte, belki de manyakça bir dramın ayak seslerini işitmektedir. Fakat o şimdi ateşe uçan pervaneler gibi, Kurban Bayramı'nda kurban kesimini izleyen çocuk gibi bir şey olmuştur. Gidişi gidiş değildir, bilmemektedir enayi.

7 Ocak 2011

Vodafone Sen Hiç mi Künefe Yemedin?

Vodafone sen ne kadar yanlış bir reklam yapmışsın ab-boooov.
Gecenin o saatinde o künefe gelecek, ben "Başka bir şey istesem olacakmış ha" diye hüzünleneceğim. Sana bir şey diyeyim mi, sen kafayı yemişsin.

6 Ocak 2011

E Muhteşem Yüzyıl da Buysa Biz Öleliim?Yine-bana-hüsran, bana-yine-hasret-var,
Yine-bana-esmer, günler-düştü-eyvah!

Hani coşuyorduk, hani verilen sözler, ne oldu? Resmen sıkıcı be bu. Daha ilk bölüm amma, ben anlarım. Görün bakın, siz de diyeceksiniz, "Elma sandım sen çiğ pattiz çıktın Muhteşem Yüzyıl."

4 Ocak 2011

Akşama-Babacığııım, Unutma-ASU-Getiiir!

Hey ya rebbim, bu Asu ne karaktermiş arkadaş, dizinin her yerinden çıktı kadın ya... Haftalığını yanlışlıkla yüksek mi tuttunuz, yoksa fahişe olmayı çok fonksiyonlu mutfak robotuyla mı karıştırıyorsunuz? Her taşın altında Asu, her düğümü çözen Asu.