16 Haziran 2010

Mankenler Devri Sinsice Bitmiş!
Evet abiii, mankenler nerde??? Hani magazin programları onlarla dolar taşardı? Bir Tuğba Özay kaldı valla. Onu da görünce kanal değiştiriyorum zaten. Hiç fark etmemiştim valla. Cansu Dere'ler, Ayşe Hatun Önal'lar, Şenay Akay'lar... Bir devir sona ermiş arkadaş. Benim bunu fark etmem de şöyle oldu, benim için en temel bilgi kaynağı olan ekşisözlük'te ayça şen başlığını okurken şu entry'ye denk geldim:
110. berkun oya: peki sence bu biraz köprüyü andırmadı mı??
ayça şen: andırdı, andırdı, under the bridge!! 
hep merak ederim, acaba, manken ve sunucu tayfası şu kadını izlerken ne dediğini anlayabiliyor mu, diye!! bir gün, şöyle, demet şener, çağla şikelcansu dere, tuba ünsal ve türevleri hatunlar bana gelse de, ayaklarımızı uzatıp, çayımızı yudumlayıp, hep beraber ayça şen izlesek, on dakika doyururdu beni.. yeter ki bir görebilsem tepkilerini!!

(acparantez, 26.12.2004 04:48 ~ 29.12.2004 15:35)He ya, bir halt anlamaz kafasız gerizekalılar. Tarihe dikkatinizi çekerim, 2004. Tam mankenlerin altın çağı. Sayılan isimlere bakınca insanın pis pis sırıtası geliyor değil mi? acparantez midir nedir, yavrumevladım (bu lafı Perihan Mağden'den çaldımdı) bu saydıkların var ya, aldı yürüdü haberin var mı? Cansu Dere bugün bölüm başına 30.000 TL alıyor. Demet Şener çoluk çombalağa karıştı, dünyanın en elit hanımefendisi şu an. (Bence iyi anlaşabilirsiniz) Ve çok zengin. Çağla Şikel senelerce gündüz kuşağında tekrarı verilecek kadar sevilen bir dizinin başrolünde oynadı, neden bahsediyorsun sen? Açparantez, aç kulağını, sana soruyorum.

Sinirlendiriyorlar beni. Bu tavır var ya bu tavır. Bu kendi elit zevklerinin toplum tarafından paylaşılmadığını gördükçe sinsi gibi büyük mutluluk duyan ama açıktan hep şikayet eden tavır. Döverim bu tavrı! Daha da vahim olan: Nasıl ya, mankenler aptal mıydı? Komple böyle? Güzel oldukları için mi, uzun bacaklı oldukları için mi, o sıra magazin programları onları çok sevdiği için mi? Yoksa bunların hepsi, artı, kadın oldukları için mi? Bence burada aptal olanın kim olduğu çok açık. Bunu yazan bir erkek sanmıştım biliyor musunuz, değilmiş. Şu kadının kadına ettiği. Erkek modellerle ilgili böyle çıkışlar duymadık hiç? Kıvanç Tatlıtuğ için hiçbir zaman ot beyinli denmemişti? Entelijansiya sen hep bu ergen duruşunla kaybettin beni, daha da zor adam olursun. Sana da Canım Ailem'e söylediğim şeyi söyleyeceğim: Sigigi!

Hiç yorum yok :